Напиши нова тема Отговори на тема  [ 210 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

МнениеПубликувано на: Пон Ное 10, 2008 5:37 pm
Offline

Регистриран на:Вто Юли 08, 2008 10:11 pm
Мнения:484
Местоположение: Габрово
Отборът на “Янтра” Габрово доста изненадващо загуби на стадион “Христо Ботев” от средняка “Левски” .Възпитаниците на Христо Кирилов записаха първа домакинска загуба през този сезон,губейки с 1:2 от гостите от “Левски” .Точен за габровският тим в срещата бе Митко Календжиев в 85 мин.

Неприятното поражение остави габровският тим на четвърто място в класирането с актив от 23 точки. Лидер на Северозапад продължава да е “Ботев” Враца със спечелените до този момент 37 точки.

Мнения:484
Втора поредна загуба в Северозападната „В” аматьорска група записа отборът на „Янтра”. След поражението с 2:3 от „Локомотив” в Дряново, Христо Кирилов и съотборниците му неочаквано отстъпиха и на „Левски 2007”. Двубоят от 13 - я кръг на първенството завърши при резултат 1:2, като това бе първо домакинско поражение за габровския тим през този сезон. Победата на гостите в никакъв случай не беше незаслужена. Футболистите от град Левски показаха приятна, динамична и комбинативна игра, и логично си тръгнаха с трите точки. Интересен факт е, че за пръв път от доста време насам, в игра за „Янтра” се появи Даниел Христов, който в края на миналия сезон скъса ахилес, претърпя операция и няколко месеца се възстановяваше. Рижия обаче не донесе късмет на съотборниците си. През първото полувреме ролите бяха тотално разменени и зрител попаднал случайно на стадиона със сигурност би объркал домакина и госта. Футболистите на „Левски 2007” овладяха центъра и разиграваха много добре топката, а опасностите в наказателното поле на „Янтра” се редяха една след друга. Митко Пантев пък правеше чудеса, за да опази вратата си суха. Две минути преди почивката обаче логичното се случи. Играч на „Левски 2007” беше изведен чудесно между централните бранители на „Янтра” и от границата на пеналта прехвърли излезлия напред Пантев за 0:1. При този резултат завърши първото полувреме. През втората част гостите смениха тактиката и се върнаха малко по – назад, но контраатаките им бяха изключително опасни. „Янтра” пък придоби малко по - добър вид с влизането на Денислав Гинев и Росен Филипов в средата на терена. В действията на домакините обаче липсваше острота и изненада. Най-сериозните заплахи за вратаря на „Левски 2007” Николай Христов – Пантерата идваха при статичните положения. Този път обаче късметът не бе на страната Кирилов. Капитанът на „Янтра” отправи няколко чудесни удара с глава, които бяха майсторски спасени от Пантерата. Добра възможност за гол се отвори и пред Банов, който от 2-3 метра би право в ръцете на вратаря. Удар на Андон Гинев пък срещна тялото на бранител на голлинията. Все пак натискът на домакините даде резултат в 79-та минута. Великолепно центриране на Павел Велчев от дясно намери Календжиев в наказателното поле, който се разписа с глава за 1:1. Две минути по – късно голмайсторът за „Янтра” падна в наказателното поле на „Левски 2007” след съприкосновение с противников играч, но реферът Венцислав Кознички прецени, че няма основания да бъде отсъдена дузпа. Гостите дочакаха своя миг и четири минути преди края нанесоха съкрушителен удар. Добре проведена контраатака завърши с гол във вратата на Асен Патеев, който замени контузилия се Пантев и „Левски 2007” отново поведе. В оставащото време „Янтра” се вдигна на тотален щурм и Кирилов заигра, като централен нападател. В 93 - та минута след негов пореден ударс глава топката срещна ръката на бранител в наказателното поле, но Кознички отново замълча. Последната възможност за изравняване бе в 94-та минута, в която бе отсъден пряксвободен на около 25 метра от вратата. Ударът на Банов бе добър, но топката се отби в напречната греда. При добавката пък Даниел Христов от 3 – 4 метра стреля над вратата. Така двубоят завърши при резултат 1:2, а футболистите на „Левски 2007”, които вероятно са се надявали най-много на равен в Габрово, изпаднаха в дива радост.

Местоположение: Лъката
Е**** срама да паднеш от гара Левски на негостоприемният ама въпреки това САМО ЯНТРА !

Петър Иванов от Монтана ще ръководи "Ботев" Враца - "Янтра"
МнениеПубликувано на: Чет Ное 13, 2008 7:12 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Петър Иванов от Монтана ще ръководи двубоя от XIV-я кръг на първенството в Северозападната „В” аматьорска футболна група между лидера „Ботев” Враца и „Янтра”. Срещата е тази неделя от 14 часа. Помощници на рефера от Монтана ще бъдат двама плевенчани. Това са Пламен Георгиев и Стефан Пецанов, които бяха край страничните линии по време на двубоя „Локомотив” Дряново - „Янтра”. Четвърти съдия на мача ще бъде Станислав Груев, а делегат Огнян Моллов и двамата от Видин.Областното дерби между „Локомотив” Дряново и „Трявна” е поверено на търновска съдийска бригада, начело със Стоян Денев. Асистенти ще му бъдат Красимир Кандиларов и Милен Арабаджиев. За четвърти съдия е назначен Христофор Петков,а делегат на мача ще бъде Трендафил Коцев.Тройка на габровската съдийска колегия ще ръководи срещата във Видин между „Бдин” и „Локомотив” Горна Оряховица. Мачът е поверен на Енчо Енчев, Калин Кинов и Павел Минчев. Четвърти съдия ще бъде Красимир Георгиев от Плевен, а действията на четиримата ще следи делегатът Тодор Ставров от Враца.

Кирилов и Денис Гинев са под въпрос за мача с лидера
МнениеПубликувано на: Съб Ное 15, 2008 5:32 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Проблеми с адукторите мъчат играещия треньор на „Янтра” Христо Кирилов преди гостуването на лидера „Ботев” Враца в XIV-я кръг от първенството в Северозападната „В” група. Това поставя под въпрос участието на капитана в един от най - трудните двубои за габровския тим през тази есен и в същото време буди сериозни притеснения сред съотборниците му. Срещата във Враца със сигурност ще пропусне полузащитникът Даниел Дочев, който изтърпява наказание. Не е сигурно дали ще може да играе и Денислав Гинев, който пък е болен и в последните два дни не тренира. В групата ще се завърне Драгомир Иванов, който бе лишен от състезателни права за един мач след гостуването на „Локомотив” Дряново. Христо Кирилов не скри, че очаква труден мач, като си пожела късмета да се върне при неговия отбор, след като го изостави в последните няколко кръга.”Забравили сме вече неделния мач срещу „Левски 2007” /загубен с 1:2/ и мислим само за двубоя с лидера. Аз лично очаквам да се получи двубой, като този в Дряново. Дано този път обаче имаме късмет, тъй като в последните два - три мача, той определено не беше с нас” – каза преди срещата Кирилов. Наставникът на „Янтра” изрази съжаление от факта, че няма да може да използва боец като Дидо Дочев, точно в това трудно гостуване. Безспорен плюс за отбора обаче ще бъде присъствието на опитния Даниел Христов, който вече изигра първите си 90 минути срещу „Левски 2007”, след 5 - 6 месеца възстановяване от тежка травма.

Кирилов: "Ботев" не случайно е лидер
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 4:29 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Съжаление за пропуснатата възможност отборът му да вземе поне точка при гостуването на лидера „Ботев” Враца изрази играещият треньор и капитан на „Янтра” Христо Кирилов. „Не съм доволен. Мнението на мнозина е, че резултата е добър, защото загубата е минимална. Аз не смятам така, защото мисля, че можехме да вземем поне точка. Започнахме мача с идеята да не се оголваме рано и да чакаме своя момент. Именно за това пуснах Андон Гинев, като дефанзивен халф, заедно с Росен Филипов. Идеята бе да запазим равенството до почивката и след това с влизането на Денис Гинев и Драго Иванов да търсим добър резултат. До някъде нещата се получиха. За съжаление обаче допуснахме този гол точно, когато не трябваше, в последната минута на първото полувреме. Сигурен съм, че ако бяхме запазили нулевото равенство до полувремето, нещата щяха да се развият по друг начин. За съжаление не успяхме” – коментира след срещата Кирилов. Играещият треньор на „Янтра”, който преди време защитаваше цветовете на „Ботев” Враца в „Б” група не скри възхищението си от перфектната организация в бившия му клуб.„Направили са нещо невероятно. Не случайно „Ботев” е убедителен лидер и ще влезе с лекота в „Б” група. Стадионът е изцяло обновен, съблекални, трибуни и т.н., а теренът е прекрасен. Не съм играл на такъв в последните няколко години. Всички в клуба, от първия до последния човек са с перфектна екипировка – шуби, анцузи и т.н. И всичко това е от Общината във Враца, защото клубът е Общински. Мисля, че повече няма нужда от коментар” - допълни Кирилов.

"Янтра" падна с 1:2 във Враца
МнениеПубликувано на: Пон Ное 17, 2008 4:30 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Минимална загуба претърпя отборът на „Янтра” при гостуването си на лидера в Северозападната „В” група „Ботев” Враца. Двубоят игран на реновирания стадион „Христо Ботев” завърши при резултат 2:1. Това беше 13-та победа от 14 мача за тима от Враца. „Янтра” пък записа петото си поражение за сезона и слезе на шесто място във временното класиране. Срещата очаквано протече под диктовката на домакините. Христо Кирилов заложи на по – защитна схема, с двама дефанзивни полузащитници, в лицето на Андон Гинев и Росен Филипов и през първия половин час играта бе равностойна. След това обаче футболистите на „Ботев” поеха инициативата и на няколко пъти Митко Пантев трябваше да демонстрира великолепните си възможности, за да запази вратата на „Янтра” суха. За съжаление Ицо Кирилов и съотборниците му не успяха да запазят нулевото равенство до почивката. Точно в последната минута на полувремето, след центриране от дясно Ивайло Данчев засече с глава и изведе „Ботев” напред.
Младите футболисти на „Ботев” продължиха да притискат съперника и след почивката, а отбраната на „Янтра” беше подложена на сериозен тест. В 61-та минута ситуацията от края на първото полувреме се повтори и Данчев заби втори гол за домакините – 2:0. Врачани не спряха до тук и продължиха да атакуват опасно. На няколко пъти обаче гредите спасиха „Янтра” от трето попадение. Габровци пък дочакаха своя миг и при една контраатака в 80-та минута върнаха един гол. Той беше отбелязан от Ники Банов на празна врата, след чудесна работа на Драго Иванов, който елиминира и стража на домакините преди да подаде на своя съотборник. Едва след този гол футболистите на „Янтра” тръгнаха по-смело в атака, в търсене на изравнително попадение, но отбраната на врачани не се пропука и резултата се запази до края – 2:1 в полза на „Ботев”. Двубоят се игра пред около 600 – 700 привърженици на тима от Враца. Те аплодираха капитана на „Янтра” Христо Кирилов, който изкара няколко сезона във Враца защитавайки цветовете на „Ботев” в „Б” група. Освен, че не можа да вземе точка от Враца, „Янтра” загуби и Митко Календжиев за две срещи. Той получи шестия си жълт картон от началото на сезона и ще пропусне последния мач от есенния полусезон срещу „Гигант” Белене и първия от пролетния, срещу „Бдин”. Жълти картони получиха още Павел Велчев, Росен Филипов и Николай Банов.

„Янтра” игра в състав:Пантев, Календжиев, Кирилов, Христов, Велчев, А.Гинев, Филипов /84` Ангелов/, Гутев /55` Иванов/, Банов, Панчев, Стоянов / 46`Д.Гинев/

"Янтра" посреща "Гигант" в последен мач от есенния дял
МнениеПубликувано на: Чет Ное 20, 2008 7:39 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Тази неделя ще се проведе последният 15 -ти кръг от есенният дял на първенството Северозападната “В» аматьорска футболна група. В него футболистите на «Янтра» Габрово посрещат опитният тим на «Гигант» Белене.

Срещата е в неделя на стадион «Христо Ботев» с начален час 14.00. Преди двубоя старши-треньорът на габровския тим Христо Кирилов има леки проблеми със състава, но при добро стечение на обстоятелствата ще може да разчита на всички свои налични футболисти.Твърдо аут за мача е наказаният за две срещи халф Митко Календжиев.

"Смятаме че срещата с Гигант ще бъде поредният труден двубой за нашият тим. Знаем някои неща за предстоящият ни съперник и смятам че е добър тим,но напълно преодолим за нас тим. Ние сме по-добрият отбор и се надяваме го покажем и в неделя" - заявиха от ръководството на Янтра Габрово.

Ето и всички срещи от предстоящият XV кръг

XV кръг, 23 ноември, неделя, 14:00 ч Локомотив (Горна Оряховица) - Бали 2002 (Дебелец) - в Милковица:Сторгозия (Плевен) - Бдин (Видин), Янтра (Габрово) - Гигант (Белене), Павликени (Павликени) - Ботев (Враца), Трявна (Трявна) - Левски 2007 (Левски), Академик (Свищов) - Локомотив (Дряново), в Макреш: Ботев (Димово) - Мария Луиза (Лом), Чумерна (Елена) - Ситомир (Никопол)

"Янтра" приема "Гигант" в последния есенен кръг
МнениеПубликувано на: Съб Ное 22, 2008 12:59 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
Последния си официален мач за тази есен ще изиграе в неделя отборът на „Янтра”. В среща от 15-я кръг на първенството в Северозападната „В” група, отборът воден от Христо Кирилов ще приеме състава на „Гигант” Белене. Гостите са на четвърто място в класирането с 24 точки, с една повече от габровския тим. В мача няма да вземе участие Митко Календжиев, който е наказан. След изтърпяна санкция обаче в състава ще се завърне полузащитника Даниел Дочев. „Искаме да завършим полусезона с победа. Казват, че последното впечатление е най-трайно, за това и ние искаме да се представим по възможно най-добрия начин в последния си мач за тази година и да изпреварим „Гигант” в класирането. От там нататък, какво ще става зависи само от президента на клуба господин Дандис” – каза преди мача играещият треньор и капитан на „Янтра” Христо Кирилов. Срещата е поверена на съдийска бригада от Видин. Главен рефер на мача ще бъде Станислав Груев, с асистенти Александър Николов и Людмил Любенов. Четвърти съдия ще бъде габровецът Христо Минков, а делегат на БФС Димитър Мацурански от Враца.Отборът на „Локомотив” Дряново, който е на трета позиция във временното класиране, в последния есенен кръг ще гостува на „Академик” в Свищов. Тимът на „Трявна” пък ще приеме на своя стадион „Ангел Кънчев” отбора на „Левски 2007” от град Левски.

"Янтра" завърши полусезона на пето място
МнениеПубликувано на: Нед Ное 23, 2008 9:40 pm
Аватар
Offline

Мнения:484
---------
„Янтра” ще зимува на пето място в Северозападната „В” АФГ. В последния есенен кръг воденият от Христо Кирилов габровски отбор излъга с 1:0 състава на „Гигант” Белене, като по този начин изпревари тима от брега на Дунав в класирането. Пред не повече от 50 зрители, играчите от двата състава блъскаха топката 90 минути, тъй като това беше единственото, което можеше да се прави върху тежкия заснежен терен на стадион „Христо Ботев”. Интересно бе това, че футболистите на „Янтра” излязоха с изцяло бели екипи, сякаш искаха да бъдат незабележими за своите съперници и рефера. През първото полувреме не се случи нищо запомнящо се. Гостите се опитваха да атакуват, но изританите напред високи топки не бяха проблем за Христо Кирилов и партньорите му в отбраната Андон Гинев и Даниел Христов. Добре се представи и Радо Гутев, който в този мач изнендващо започна като десен бек. Няколко не лоши удара на „гигантите” бяха отразени безпроблемно от Митко Пантев, а в 35-та минута и стражът на гостите от Белене, Ивайло Лазаров, демонстрира уменията си, като изби силен шут на Драгомир Иванов. Реферът Станислав Груев от Видин пък пусна по-свободна игра и на няколко пъти си навлече недоволството на гостите.
В началото на втората част, в състава на „Янтра” се появи Милен Панчев, който определено раздвижи атаката на домакините. Именно той отбеляза и единственото попадение в мача, в 76-та минута. Нападателят получи добър пас от Кирилов, пребори се с последния в отбраната на „Гигант” и прекара топката покрай вратаря за 1:0. Преди това двата отбора си размениха по един опасен изстрел. В 50-та минута Кирилов засече с глава центриране от корнер, но Лазаров успя да избие. В 70-та минута пък Пантев направи добро спасяване, след добър шут от пряксвободен. В последните 10 минути беленци се опитаха да стигнат до равенството и в игра се появиха още двама атакуващи футболисти. В защитата им обаче се отвориха свободни пространства за контраатаки и в края на мача „Янтра” имаше две отлични възможности да направи победата си по-изразителна. В 90-та минута Драго Иванов изскочи сам срещу вратаря на „Гигант”, но снегът му изигра лоша шега. Секунди по-късно в още по-чиста позиция се озова Милен Панчев, но ударът му беше париран от Лазаров. Преди да бъде изпълнен последвалият корнер, голмайсторът на домакините и Велизар Кузов от състава на „Гигант” се сдърпаха в наказателното поле. Реферът показа червени картони и на двамата, след което беше награбен от играчите на „Гигант” и соломоновски реши да сложи край на мача. Така „Янтра” спечели с 1:0 и прекъсна серията от три поредни поражения в първенството.
Състав на „Янтра”Димитър Пантев, Радослав Гутев, Христо Кирилов, Андон Гинев, Даниел Христов, Даниел Дочев, Росен Филипов, Николай Банов, Драгомир Иванов, Павел Велчев / 70`Тодор Гутев/, Християн Стоянов / 46`Милен Панчев/