Тук дано да спечелим. Очаквам Дряново да се издъни в Трявна :) :mrgreen:

МнениеПубликувано на: Съб Юни 06, 2009 12:24 pm
Offline

Мнения:185
---------
"Янтра" нанесе първо поражение на лидера

Кръг преди края на първенството в Северозападната „В” група, отборът на „Янтра” нанесе първото поражение на лидера „Ботев” Враца. Новият участник в Западната „Б” група отстъпи на стадион „Христо Ботев” с 1:2. Гостите владееха повече топката през първото полувреме, но „Янтра” поведе в резултата с гол на Ангел Кънчев. Полузащитникът отклони топката с глава, след центриране на Павел Велчев от пряксвободен и на почивката домакините се оттеглиха с аванс от един гол. През втората част гостите тръгнаха да изравняват и бяха близо до попадение в 50-та минута, но Здравко Тодоров спаси сигурен гол. „Ботев” се оголи в защита и за футболистите на „Янтра” се отвориха чудесни възможности за контраатаки. При една от тях в 64-та минута Панчев намери Павел Христов на границата на наказателното поле, нападателят се обърна и с шут в левия ъгъл на вратата покачи на 2:0. Девет минути преди края гостите от Враца успяха да върнат един гол, дело на влезлия като резерва Петър Петров, но за повече не им стигнаха силите. „Янтра” пък пропусна да реазилира още една, две добри контраатаки, но в крайна сметка спечели с 2:1. Габровските футболисти играха малко по-твърдо от обичайното и петима бяха официално предупредени от рефера Румен Христов. Жълти картони получиха Андон Гинев, Николай Банов, Здравко Тодоров, Павел Христов и Ангел Кънчев. Победата на „Янтра” над лидера изкачи отбора отново на третото място в класирането, тъй като „Локомотив” Дряново загуби от „Трявна”. Областното дерби играно в Трявна завърши при резултат 1:0 за домакините. Така габровският тим има точка аванс пред „железничарите” и при победа в последния кръг, в Белене, ще запази третото си място в класирането. Загуба в изминалия 29-ти кръг допусна и втория „Бдин” Видин. Видинчани отстъпиха с 0:1 при гостуването си на „Локомотив” в Горна Оряховица.