МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 9:16 am
Offline

Регистриран на:Вто Юли 08, 2008 10:11 pm
Мнения:484
Местоположение: Габрово
Срещата ще се играе на 10 май 2009г. от 18:00ч. на Стадион "Христо Ботев" във Габрово .

Върнете се в началото
 Профил Изпрати

Re: Янтра (Габрово) - Ситомир (Никопол) 10.05.2009г.
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2009 9:02 am
Аватар
Offline

Мнения:484
---------
"Янтра" би "Ситомир" и е на точка от третото място

Само една точка дели „Янтра” от третото място във временното класиране след 25-я кръг от първенството в Северозападната „В” група. В него габровския тим надигра, като домакин състава на „Ситомир” Никопол с 2:0, а тимът на „Локомотив” Дряново, който в момента заема третото място, загуби с 1:2 при гостуването си на „Локомотив” Горна Оряховица. Мачът на стадион „Христо Ботев” премина изцяло под диктовката на габровския отбор, а вратарят Георги Главанов почти нямаше работа. Атаките към вратата на „Ситомир” започнаха от първата минута, но заради прибързаните и прекалено индивидуални действия на нападателите, както и липсата на точност в последния извеждащ пас, нулевото равенство се запази в първите 15 минути. В 18-та обаче вратата на „Ситомир” беше разпечатана с автогол. Добър пробив на Радослав Гутев от дясно завърши с пас в наказателното поле към Лесев, а бранител в „оранжево”, в опита си да избие насочи топката в собствената си врата. Три минути преди почивката „Янтра” стигна и до второ попадение. Ангел Кънчев асистира на Ивайло Иванов, който се разписа от 2-3 метра за 2:0, а гостите оспориха бурно попадението заради немаркирана според тях засада. И през втората част статуквото не се промени. Секунди след подновяването на играта Главанов изби единствения точен удар към своята врата от пряксвободен. От там до края „Янтра” натискаше в търсене на трети гол, който обаче така и не падна, заради прекрасните намеси на вратаря Петър Дочев, който изби удари от близо на Андон Гинев и Ивайло Иванов. В 60-та минута пък Иван Лесев успя да прехвърли елегантно стража на гостите, но бранител изби с глава пред опразнената врата. 10 минути преди края габровският отбор остана с човек по-малко, след като Ивайло Иванов получи втори жълт картон. Малко преди това в игра за „Янтра” се появи и нападателят Павел Христов. Братът на Даниел Христов - Рижия беше картотекиран в петък и вероятно ще бъде на разположение на Христо Кирилов за оставащите пет кръга до края на сезона, в това число и за дербито срещу „Локомотив” Дряново след две седмици.То се очертава да бъде доста интересно, тъй като разликата между двата отбора вече е само 1 точка. „Железничарите” загубиха в този кръг при гостуването на съименника си от Горна Оряховица с 1:2. В дряновския отбор имаше няколко наказани футболисти, а Виктор Венков пропусна мача заради контузия. Въпреки това „Локо” Дряново беше на път да измъкне точката в Горна Оряховица. Почти до края на редовното време резултата бе равен 1:1, след голове на Стефан Бакърджиев и на Мартин Кръстев – Куршума. В последната минута на мача обаче Бакърджиев се възползва от центриране на Петков и с втория си гол в срещата донесе 3-те точки на „Локомотив” Горна Оряховица.Третият тим от областта „Трявна” записа ценна победа над пряк конкурент в битката за оставане в Северозападната „В” група. Тревненци се наложиха у дома над „Ботев” Димово с класическото 3:0 и вече са на шест точки над зоната на изпадащите.

Източник:Общински спортни имоти - Габрово

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по